26.10.17

Külastasin kolmandat korda Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskust oma linnukestega. See kord julgesin rohkem linde kaasa võtta, kuna olen aru saanud, et linnud pole nii šhokeeritud sellest sõidutamisest ja koht on juba natuke tuttav nende jaoks. Esimene asi mida küsiti kui rahvast hakkas tulema oli see "Kus Krisha on? Ma tahan seda pätti näha!" Krishal on omamoodi kuulsus juba 
 linnud hakkavad selle kohaga vist juba ära harjuma, kuna neid apsoluutselt ei huvitanud, kus nad on ja kes neid vaatab. Nümfid on tavaliselt suured paanitsejad aga Dingo ja Hugo hakkasid seal kohapeal laulma ja sebima üksteist. Viirud ja sebrakad sädistasid ka aga Krisha ainult jälgis vaikselt, mida inimesed tema ümber teevad. See kord võtsin kaasa 4 nümfkakaduud, 4 sebraamadiini, 7 viirpapagoid ja kaeluspapagoi. Vahva päev oli jälle! 

06.10.2017

Artikkel minu lindude ja kogemuste kohta! Mida peab arvestama, kui tahad võtta koju papagoi?

https://lemmik.postimees.ee/4267407/papagoid-lemmikuks-valides-pead-armastama-koristamist-ja-omama-terveid-narve

30.05.17

Täna käisin taas külas Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuses. Vanad inimesed nägid jälle minu värvilisi sulelisi ja said kuulata nende sädistamist. Nagu ikka oli neil see nii uus ja põnev, et näevad selliseid värvilisi linnukesi hooldekodus. Sain jälle teha kellegi päeva rõõmsaks ja meeldejäävaks. Kaasas oli mul 2 nümfkakaduud, 4 viirpapagoid, kaeluspapagoi ja 5 sebraamadiini. Linnud õnneks olid rahulikud ja võõrustasid vähe. Viirud ja amadiinid hakkasid kohe sädistama ja nümfidest hakkas Ruudi hiljem Ellyle esinema, mis oli minu jaoks paras üllatus, kuna nümfid on ju ilged paanitsejad ja võõras kohas ikkagi natuke tarduvad ja püsivad vaikselt. Vanurite lemmikuteks osutus ikkagi kaeluspapagoi Krisha ja sebraamadiinid.

29.04.16

Sel päeval oli Suure-Jaani Kooli avatud uste päev! Mul paluti oma linnukesi seal näidata ja nende kohta rääkida. Olin nõus ja läksin oma sulepallidega sinna. Lapsed olid kohapeal nii rõõmsad, kui nägid siutsuvaid viirpapagoisid ja tigedat Krishat, kes nosis kullipilguga oma õuna. Kaasas oli mul kaeluspapagoi, 2 nümfi, 2 sebraamadiini ja 4 viirpapagoid. Õpetajatele pakkusid linnud ka suurt huvi ja imestasid, et mul nii palju linde kodus, kuigi need olid vaid pooled, kes mul kaasas olid. Mulle see päev meeldis ja usun, et muutsin nii mõnegi lapse koolipäeva lõbusaks ja meeldejäävaks.

16.04.16

Käisin oma linnukestega Zooexpo loomanäitusel.

Kaasas oli 3 viirpapagoid, 2 nümfkakaduud ja 2 sebraamadiini. Kartsin alguses, et linnud võivad kartma hakata ja stressi minna, aga õnneks seda ei juhtunud vaid hoopis vastupidi! Linnud laulsid ja askeldasid puurides usinalt, ei lasknud inimstest end häirida. Ainult mida nad seal kartsid olid puna-aarad Fiona ja Shrek, kes oli minu lindudest ikka kümme korda suuremad. Võitsime kõige väiksema noka ja linnu auhinna, ning olime publikulemmik! Väga tore kogemus oli ja kindlasti osalen sellistel üritustel veel!

14.12.15

Külastasin oma linnukestega Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskust. Mõtlesime vanuritele toreda päeva teha. Kaasa võtsin 2 nümfkakaduud, 4 viirpapagoid, 2 sebraamadiini ja kaeluspapagoi. Nii töötajad kui ka vanurid küsisid palju küsimusi ja vaatasid tükk aega nende tegemisi. Mõni inimene nägi seal esimest korda papagoisid. Kõige rohkem jäi neile meelde Krisha, kes kõva häälega porgandit krõmpsutas. Nüüd küsitakse tihti minu käest, kuidas Krishal läheb ja kas ta on ikka sama tigedik nagu enne. See oli minu esimene kord, kui ma oma linnukestega kodust väljas käisin ja väikest üritust korraldasin. Loodan, et see ei jää viimaseks.