Sebraamadiinid on ühed populaarseimad toalinde. Nad on tuntud oma väikese kasvu ja väljapaistva välimuse poolest. Neid on aretatud erinevaid toone nt valgeid, halle, beeže jne.

Neil on väikesed punased jalad ja nokk. Nende laul on meeldiv ja vaikne. Päris looduses elavad nad Austraalias.

 

Elutingimused: Vajavad kindlasti suurt ja avarat puuri, kuna nad on väga aktiivsed ja liiguvad palju. Miinimum mõõtudes puur võiks olla 50x25x30. Puuris peaks olema palju erineva jämedusega õrsi, soovitavalt puuoksad (nt õunapuu), sest need treenivad linnu jalgu ja kulutavad küüsi. Kuna tegu on parvelinnuga siis ei tohiks neid üksikult pidada, muidu võib lind langeda stressi ja ka üksindusse surra. Neile meeldib väga pesta, mistõttu peaks nädalas paar korda olema neil võimalus supelda nt mõni veekauss puuri põhjas või puuriuksele kinnituv vann, mis on loomapoodides müügil. Sebraamadiinid on amadiinide liikide seas kõige agressiivsemad, mis tõttu neid ei saa teiste liikidega ühes puuris pidada. Ei saa pidada neid ka nii, kui puuris on 1 emane ja 2 isast, siis hakkavad isased omavahel kaklema ja see võib lõppeda veriselt. Paar võiks olla teistest eraldatud.

 

Toitumine: Nagu ka teiste lindude puhul, peab olema ka sebraamadiinidel mitmekesine toit. Kindlasti peaks andma neile spetsiaalset seemnesegu, erinevaid puuvilju ja ka pehmemat toitu nt keedumuna. Joogivett peab igapäev vahetama.

Pesitsemine: Suguküpseks saavad nad 6-9 kuuselt. Pesitsev paar peab olema eraldi, et teised linnud ei segaks nende toimetusi. Amadiinid on sellised linnud, kes ehitavad pesa ise, tassivad heina ja muud sobilikku materjali pessa. Pesaks sobib neile punutud korvid, mis on müügil loomapoodides. Kurnas võib olla 3-9 muna, haudumine kestab umbes 14 päeva. Igapäev munetakse üks muna. Tibud tulevad 21 päevasena pesast välja ja saavad iseseisvaks kuu vanusena. Pärast seda oleks parem tibud vanematest eraldada, kuna vanemad võivad uue pesakonna teha ja võivad tibusid rünnata. 

Sebraamadiinid elavad 4-8 aastaseks. Harva on ka 10-12 aastaseks elanud.  http://www.zbirds.com/breeding.html Link sebraamadiinide pesitsemisest.